Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Страховий стаж в Угорщині

Питання призначення пенсії залишаються актуальними для нашого суспільства. Законодавство України передбачає, що для отримання права на пенсію необхідне досягнення певного віку та достатня кількість страхового стажу. Щоб підтвердити це, майбутній пенсіонер має зібрати та надати пенсійному фонду документи.

Додаткова складність виникає у тих випадках, якщо майбутній пенсіонер працював у різних державах. Наприклад, Угорщина має міцні зв’язки з Україною завдяки спільному комуністичному минулому. Угорщина входила до соціалістичного табору «під опікою» СРСР, також це й тісні економічні зв’язки. Тому чимало наших співвітчизників час від часу відвідували Угорщину й навпаки, багато угорців працювали і навчались у Радянському Союзі тощо. Тож питання зарахування трудового стажу в цих державах для призначення пенсії є актуальним.

Закони України регламентують, що для зарахування стажу роботи за кордоном необхідно, щоб між Україною і закордонною державою було укладено угоду про пенсійне або соціальне забезпечення. На жаль, Україна та Угорська Республіка такої угоди не уклали. А це означає періоди роботи в Україні не зараховуються до страхового стажу в Угорщині, й навпаки.

Тим часом між Україною та Угорщиною укладено угоду про уникнення подвійного оподаткування. Відповідно до її умов пенсії та інші винагороди, що сплачуються однією з держав, оподатковуються лише в цій державі. Пенсія за державну службу оподатковується в країні, в якій особа проходила службу. Однак ця пенсія буде оподатковуватись тільки в іншій країні, якщо фізична особа є резидентом держави, її громадянином або не стала її резидентом у зв’язку зі здійсненням служби.

Таким чином, єдиним позитивним моментом для пенсіонерів у контексті України та Угорщини є оподаткування лише в одній із вищенаведених держав. Сподіваємося, що Україна та Угорщина укладуть договір про пенсійне забезпечення, який вирішить проблеми призначення пенсії в цих державах.


Відгуки наших клієнтів