Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Справа Суховєєва

Громадянин Суховєєв звернувся до Управління Пенсійного фонду України Київського району міста Харкова з заявою про призначення йому пільгової пенсії. Із 05.04.1985 по 14.10.1992 року наш клієнт перебував на посаді електрогазозварника у військовій частині № 74105. Але 14.10.1992 року, в зв’язку з ліквідацією військової частини, Суховєєва було звільнено згідно зі ст. 40 п. 1 Кодексу законів про працю України. А оскільки посада електрогазозварника входить до Списку № 2, ця обставина дає йому право на призначення пільгової пенсії. Але в Пенсійному фонді зарахувати стаж роботи для призначення пільгової пенсії відмовилися.

Основною причиною відмови підтвердити стаж роботи Суховєєва у період з 05.04.1985 по 14.10.1992 року на посаді електрогазозварника була відсутність документів про ліквідацію 9814-ї госпрозрахункової дільниці, в/ч 78704 без визнання правонаступника.

Підготувавши всі необхідні документи, адвокат компанії, який представляє в суді інтереси Суховєєва, звернувся до суду для оскарження відмови Управління Пенсійного фонду та визнання її незаконною, оскільки відповідач (Пенсійний фонд) неправомірно відмовив у праві зарахувати стаж роботи на посаді електрогазозварника до пільгового стажу.

Якщо працівник не має можливості отримати підтвердну довідку з місця роботи через низку обставин, цей факт не може бути відмовою у призначенні йому пенсії.

Районний суд, розглянувши позов, відмовився від його задоволення, тому ми були змушені звернутися з апеляційною скаргою до апеляційного адміністративного суду.

Харківський апеляційний адміністративний суд апеляційну скаргу задовольнив, скасувавши рішення Київського районного суду, та зобов’язав Пенсійний фонд призначити громадянину Суховєєву пенсію на пільгових умовах, від дати звернення заявника до Пенсійного фонду.

Наведемо витяг із рішення Апеляційного адміністративного суду Харківської області:

«Згідно зі статтею 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» основним документом, який підтверджує стаж роботи, є трудова книжка, а в разі відсутності її або відповідних записів у ній наявність трудового стажу підтверджується в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 р. № 637, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.

Якщо трудова книжка або відповідні записи в ній відсутні, трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Вимоги статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України свідчать, що кожна сторона має довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій або бездіяльність суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доведення правомірності свого рішення, дії або бездіяльності покладається на відповідача в разі, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

У цьому випадку відповідач не надав належних доказів правомірності прийнятого рішення про відмову позивачу в призначенні пенсії на пільгових умовах.

Виходячи із вищевикладеного, колегія суддів дійшла висновку, що період роботи позивача із 05.04.1985 по 14.10.1992 року на посаді електрозварника слід враховувати до стажу роботи, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах.

З огляду на вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції під час прийняття постанови були порушені норми матеріального та процесуального права і, як наслідок, апеляційна скарга Суховєєва підлягає задоволенню, а постанова – скасуванню».


Справа Ширмер

Справа Ширмер

Адвокат нашої компанії виграв справу клієнтки в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ). У 2005 році, тоді ще не нашій, клієнтці було призначено пенсію за віком. Після спливу певного часу вона отри..

Дата створення: 26.03.2019 | Дата зміни: 26.03.2019


Відгуки наших клієнтів