Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Справа Володимира Стреляного

До нашого Пенсійного центру з метою оформлення шахтарської пенсії звернувся Володимир Стріляний. Усе своє життя Стріляний пропрацював на шахті, у важких умовах праці. Наш клієнт висловив намір достроково вийти на пенсію за віком, оскільки його роботу пов’язано шкідливими умовами праці, під землею. Стріляний разом зі своєю сім’єю, з огляду на бойові дії на Донбасі, змушений був переїхати до міста Харкова. Після отримання статусу переселенця Стріляний звернувся до Пенсійного фонду N-го району міста Харкова із заявою призначити йому пенсію, надавши всі необхідні документи, які підтверджували стаж його роботи на шахтах. Але Пенсійний фонд у призначенні виплат переселенцю відмовив, не вказавши заявнику причин такої відмови.

Слід зазначити, що це досить поширена практика, коли працівники Пенсійного фонду, відмовляючи в призначенні пенсії, не спромагаються навіть обґрунтовувати причину, через яку вони відмовляють у праві особи вийти на пенсію.

Отримавши відмову в праві на виплати, Стріляний звернувся до пенсійного юриста Романа Чумака. Після вивчення всіх документів, адвокат дійшов висновку, що причиною відмови у призначенні виплат є відсутність уточнюючих довідок із місць роботи на двох шахтах. Однак надати такі уточнюючі довідки не уявляється можливим, оскільки підприємства, на яких працював Стріляний, на сьогоднішній момент перебувають у зоні АТО, а архівна установа видала довідку про те, що архів пошкоджений і документи просто не збереглися.

Адвокат, зібравши всю необхідну документацію, звернувся із позовом до суду. В ході судового процесу нам вдалося виграти суд, справедливість було відновлено і право на пенсію наш клієнт отримав. Суд виніс рішення, у якому зобов’язав Пенсійний фонд призначити шахтарську пенсію Стріляному, починаючи з моменту його звернення із заявою про призначення пенсії.

Відзначимо, що Пенсійний фонд має законодавче право вимагати всю необхідну документацію, яка б підтверджувала пільговий стаж роботи на підприємствах, але, окрім іншого, існує ще так званий людський фактор, адже у кожного майбутнього пенсіонера можуть бути свої особливості щодо призначення виплат. Дуже часто, у зв’язку з певними причинами, пенсіонер не має можливості надати ті чи інші документи. Так, зокрема, сталося у випадку із Володимиром Стріляним, коли документи втрачені або знаходяться на тимчасово окупованих територіях. Особливо такі проблеми є актуальними для людей, які працювали на шахтах, де зараз відбуваються бойові дії. Але, як з’ясувалося, безвихідних ситуацій не буває, а тому рекомендуємо вам своє право на пенсію у подібних випадках відстоювати через суд.


Справа Ширмер

Справа Ширмер

Адвокат нашої компанії виграв справу клієнтки в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ). У 2005 році, тоді ще не нашій, клієнтці було призначено пенсію за віком. Після спливу певного часу вона отри..

Дата створення: 26.03.2019 | Дата зміни: 26.03.2019


Відгуки наших клієнтів