Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

АЛЬТЕРНАТИВНИЙ ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЇ


Як збільшити пенсію? Альтернативний перерахунок

Щодо яких питань пенсійного забезпечення доцільно скористатися послугами юриста? Проаналізуємо низку найбільш поширених ситуацій:

 • раніше ви зверталися до Пенсійного фонду, але не отримали точної або аргументованої відповіді на свій запит;
 • ви ще не були у Пенсійному фонді, однак бажаєте скласти запит для ознайомлення зі своїми правами та обов’язками;
 • на обліку в Пенсійному фонді ви перебуваєте та розраховуєте дізнатися, що потрібно для того, щоб підвищити розмір пенсії. А, можливо, вам необхідне роз’яснення з конкретного питання. Зокрема, ви не знаєте, як стати на облік в іншому Пенсійному фонді, скласти запит, заяву, вивчити детально пенсійний процес, отримати пенсію безпосередньо перед виїздом за кордон та багато іншого.

Із якою б проблемою ви до нас не звернулися, ми в будь-якому випадку готові прийти вам на допомогу. При цьому важливо мати на увазі, що своєчасне та правильне сприяння збереже ваш час і нерви.

Що ми можемо вам порекомендувати? – Ми вивчимо вашу ситуацію, ваші виплати на сьогодні та допоможемо спрогнозувати їх розмір у перспективі, відштовхуючись від нижчеперелічених варіантів.

Перший варіант: перерахунок відповідно до стажу та зарплати.

Якщо вже після призначення (перерахунку) виплат пенсіонер відпрацював 24 місяці й більше, він може написати заяву для перерахунку пенсії, із урахуванням страхового стажу вже після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої було призначено (попередньо перераховано) виплату.

Пенсійний фонд у такому випадку зобов’язаний вам порекомендувати найбільш прибутковий перерахунок, наприклад, згідно зі стажем і заробітною платою (зараховується додатково трудовий стаж до виплат за останні 2 роки), або тільки згідно зі стажем (оскільки під час збільшення зарплати за останні 2 роки знижується показник заробітної плати й такого роду перерахунок величину пенсії тільки зменшить).

Другий варіант: альтернативний перерахунок пенсії (згідно з даними нової довідки).

Для нарахування пенсії береться до уваги заробітна плата (дохід) за весь час страхового стажу з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонер може підтвердити первинними документами довідку про зарплату. Або ж, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року менший за 60 місяців, то для нарахування пенсії може враховуватися заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року, незалежно від перерв у роботі.

Наприклад, у разі якщо у вас була висока заробітна плата до 2000 року, ви можете підвищити свою пенсію шляхом перерахунку прямо зараз.

Що для цього потрібно? Вам потрібно отримати документи про заробітну плату та написати заяву до Пенсійного фонду за місцем вашої пенсійної справи.

Однак щоб уникнути різних негараздів, ви можете вдатися до нашої допомоги, й ми обов’язково надамо такі послуги:

 • витребувати необхідні документи у підприємства, на якому ви працювали, в тому числі у випадку його ліквідації;
 • обчислити величину пенсії відповідно до нової заробітної плати.
 • надати письмовий аналіз перерахунку.

Третій варіант: перехід на інший вид пенсії.

Законодавством передбачено можливість перейти із одного виду пенсії на інший. Такий варіант важливий для тих, хто отримує пенсію по інвалідності, а також має право оформити виплати після досягнення пенсійного віку. Можливий також варіант переходу з пенсії за віком на виплати пенсії у зв’язку з втратою годувальника. У такому випадку важливо, щоб у перерахунку пенсії використовувався коефіцієнт середньої заробітної плати за рік, який передує такому переведенню.

Особливо потрібно надати увагу призначенням до пенсій надбавок, допомог, компенсації й усього іншого. У зв’язку з цим необхідно подати відповідні документи:

 • про перебування на утриманні особи непрацездатних членів сім’ї;
 • про визнання заявника ветераном війни або особою, на яку поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також особою, яка має особливі заслуги перед батьківщиною;
 • про визнання особи реабілітованим або членом сім’ї реабілітованого, переселеного в примусовому порядку;
 • про надання статусу особі, яка проживала, працювала (навчалася) на території населеного пункту зі статусом гірського;
 • про надання особі статусу члена ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, або потерпілого від Чорнобильської катастрофи;
 • експертний висновок, який пов’язує смерть особи з роботами щодо ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;
 • про нагородження особи нагрудним знаком «Почесний донор України», «Почесний донор СРСР» (з метою встановлення надбавки);
 • висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного догляду за особою (з метою встановлення надбавки за такий догляд);
 • про визнання особи жертвою нацистських переслідувань або дружиною (чоловіком) загиблого – жертви нацистських переслідувань (з метою збільшення пенсії або щомісячного довічного грошового утримання);
 • про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків непрацездатним членам сім’ї (з метою призначення надбавки на непрацездатних членів сім’ї).

Яка вартість послуг юриста ? ( Щоб дізнатися більше натисніть на посилання)

Відгуки наших клієнтів