Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ


Оформлення пенсії є досить важливою подією для людини, оскільки призначення пенсії означає забезпечення її безбідної старості. Однак у зв’язку з відсутністю часу та каверзності законодавства іноді нелегко зрозуміти й усвідомити, куди й коли звертатися з метою оформлення пенсії, які папери потрібні для цього й на що в кінцевому рахунку можна розраховувати.

Згідно із законодавством усі громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення у зв’язку з досягненням пенсійного віку, по інвалідності, у разі втрати годувальника, а також за інших умов.

Кожен вид пенсії має свої причини й особливості.

У зв’язку з цим розберемо найбільш загальнопоширений вид пенсії – у зв’язку з досягненням пенсійного віку. Майбутньому пенсіонеру має виповнитися 60 років, до того ж він повинен мати 15 років чи більше страхового стажу. Однак із 1 січня 2018 року мінімальний трудовий стаж збільшується до 25 років. Наголосимо, що з метою оформлення пенсії після досягнення пенсійного віку на пільгових умовах підтвердження стажу лише за однією трудовою книжкою недостатньо.

Якщо говорити про пенсійні виплати у зв’язку з втратою годувальника, то їх призначають тільки непрацездатним членам сім’ї померлого, які перебували на його утриманні. При цьому його дітям пенсію призначають незалежно від того, перебували вони на утриманні годувальника чи ні.

Існує також такий вид виплат, як пенсія по інвалідності. Пенсія по інвалідності може здійснюватися з причини загального захворювання, а також у зв’язку з отриманням трудового каліцтва або професійного захворювання. Виплати, пов’язані із загальним захворюванням, призначають за наявності встановленого стажу роботи на час отримання інвалідності. Пенсія по інвалідності у зв’язку з отриманням трудового каліцтва або професійного захворювання призначається незалежно від стажу роботи.

Заяву про призначення пенсії непрацюючим людям, а, крім того, членам сімей у зв’язку з втратою годувальника, заявник подає особисто або через довірену особу за довіреністю, засвідченою нотаріально, до Управління Пенсійного фонду України по області, місту тощо за його місцем проживання або реєстрації.

У разі якщо особа, якій призначається пенсія, не досягла повноліття або є недієздатною, заяву можуть подати її батьки, усиновителі, батьки-вихователі, прийомні батьки, патронатні вихователі, опікуни, піклувальники за місцем їх проживання (реєстрації). У разі подання заяви представниками органів, організацій опіки та піклування, які виконують функції опікунів і піклувальників, місцем подання заяви є місце розташування таких установ.

Заяву, що подається для призначення пенсії працюючим особам і членам сім’ї у зв’язку з втратою годувальника, заявник подає особисто або через уповноважену особу підприємства за місцем розташування компанії, а також, за бажанням співробітника, через представника за довіреністю, через законного представника до установи, яка призначає виплати.

Звернутися за призначенням пенсії заявник може після отримання права на пенсію, але не раніше, ніж за місяць до досягнення ним пенсійного віку.

Для оформлення пенсії заявник повинен надати паспорт, ідентифікаційний код, трудову книжку, диплом про освіту, свідоцтво про народження дітей (для жінок), військовий квиток (для чоловіків), а також документи, які підтверджують особливий статус особи (якщо такі є).

До заяви про призначення пенсії у зв’язку з інвалідністю або в разі втрати годувальника заявник подає додаткові документи.

Під час оформлення пенсії часто виникають різного роду непередбачувані ситуації: може бути загублена трудова книжка або інші документи, у документах є виправлення, відмовляються зараховувати трудовий стаж, вимагають підтвердження особливого характеру робіт тощо.

Кожна людина, її трудовий шлях і пенсійна справа абсолютно неповторні. Ми можемо надати допомогу з усіх важливих питань, конкретно з’ясувати ваше право на пенсійні виплати, а також допомогти в його здійсненні. Хочеться нагадати, що чимала кількість пенсій призначаються безпосередньо через суд, але в такому випадку дуже важливо не упустити термінів для звернення та юридично грамотно скласти позовну заяву.

Ми вам завжди підкажемо, які документи слід підготувати, допоможемо їх отримати, розповімо, як і куди потрібно звернутися, а в разі неоднозначної, спірної ситуації допоможемо з честю відстояти ваші інтереси в суді.

Вартість призначення пенсії ( натисніть на посилання)

Відгуки наших клієнтів