Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Страховий стаж в Саудівській Аравії

У зв’язку із глобалізацією переїзд до іншої країни вже не є чимось нездійсненним. Існує чимало причин для такого переїзду: робота, кращі умови життя, стан здоров’я тощо. Сьогодні спробуємо розібратися, що стається з такими виплатами, як пенсії, у разі переїзду до Саудівської Аравії.

На жаль, станом на сьогодні між Україною та Саудівською Аравією не укладено угоди у сфері пенсійного забезпечення, а це означає, що стаж, отриманий у цій державі, не зараховуватиметься в іншій під час призначення пенсії.

Якщо ви вже отримуєте пенсію, то вас, безперечно, хвилюватиме питання, чи зміниться розмір призначеної вам пенсії залежно від того, до якої країни ви переїхали.

Приміром, відповідно до угоди між Урядами України та Королівством Саудівська Аравія про уникнення подвійного оподаткування, пенсія оподатковуватиметься лише у тій країні, яка її виплачує.

Щодо питання інших виплат, зокрема, зарплати за державну службу, то вона оподатковується лише в тій країні, де особа таку службу проходила. Однак ця виплата оподатковуватиметься тільки в іншій країні, якщо фізична особа є її резидентом і національною особою.

Крім того, слід нагадати, що відповідно до рішення Конституційного суду України від 2009 року держава повинна виплачувати пенсію особі, якій вона була призначена в Україні, незалежно від того, в якій країні ця особа проживає, та чи було укладено відповідну угоду між урядами України й держави, в якій мешкає особа. Окремо зазначаємо, що законодавство України не передбачає такої підстави для відмови в призначенні пенсійних виплат, як відсутність двосторонньої угоди в галузі соціального/пенсійного забезпечення між державами.


Відгуки наших клієнтів