Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Страховий стаж в Сінгапурі

Настає момент, коли більшості з нас у певний період життя необхідно оформити свою пенсію. Ця процедура обов’язково полягає у збиранні та поданні документів, перелік яких є доволі значним. Певні питання виникають у тих випадках, якщо особа здійснювала свою трудову діяльність не лише в Україні, але й за кордоном.

Зокрема, коли в особи, що має трудовий стаж в іншій країні, недостатньо страхового стажу для отримання пенсії, в такому випадку зараховується стаж, отриманий у державах, з якими Україною підписано міжнародну угоду стосовно пенсійного забезпечення, у разі підтвердження цього стажу уповноваженими установами іноземної держави.

Деякі наші співвітчизники працюють у Республіці Сінгапур, тому пенсійні питання в контексті України та Сінгапуру є досить актуальними.

На жаль, станом на сьогодні окремого договору стосовно пенсійного забезпечення між Україною та Республікою Сінгапур не укладено. Це означає, що період трудової діяльності в Сінгапурі не враховуватиметься в Україні, як і трудовий стаж в Україні не враховуватиметься в Сінгапурі.

Однак між Україною та Республікою Сінгапур укладено угоду про запобігання подвійному оподаткуванню, в якій зазначено, що пенсії та інші винагороди, що сплачуються однією з держав, оподатковуються лише в цій державі. Пенсія за державну службу оподатковується лише в країні, де особа службу проходила. Проте така пенсія буде оподатковуватись лише в іншій країні, якщо фізична особа є її резидентом або громадянином.

Додатково слід зазначити, що у разі виїзду з України до іншої держави на постійне проживання пенсія, нарахована в Україні, перед виїздом виплачується наперед за 6 місяців. До того ж у період перебування пенсіонера за кордоном пенсія виплачується за наявності відповідної міжнародної угоди. Якщо такої міжнародної угоди не укладено, виплата пенсії припиняється.

Нагадаємо, що рішенням Конституційного суду України в 2009 році вищезазначене положення закону про пенсійне забезпечення було визнане нечинним, оскільки за цим законом пенсійне забезпечення громадянина залежить від того, уклала Україна міжнародний договір із іноземною державою, чи ні.

Українські суди так само не можуть дійти єдиної думки з цього питання. Але в реєстрі можна знайти рішення, в яких суд вважав більш переконливою позицію пенсіонера та зобов’язав пенсійний фонд поновити виплату пенсію особам, які постійно мешкають за кордоном.


Відгуки наших клієнтів